گلایه جمعی از هنروران از عدم پرداخت دستمزدها

جمعی از هنروران سینما و تلویزیون، با انتشار نامه ای از آنچه عدم پرداخت دستمزدها خواندند، ابراز گلایه کردند.

جمعی از هنروران با امضای نامه ای که نسخه ای از آن نیز توسط غلامرضا اصلانی مقدم از پیشکسوتان این حوزه در اختیار سینماپارت قرار گرفت، نسبت به عدم پرداخت دستمزدهایشان گلایه کردند.

در این نوشته آمده: ما هنروران در وهله اول می خواهیم از روزنامه سینماپارت سپاسگزار باشیم که گزارشی درباره ما با عنوان «هفت دلاور» را سال گذشته چاپ کرد که باعث شد تا افزایشی در زمینه دستمزد داده شود و به مبلغ ۲۰ هزار تومان برسد. تا اینجای کار ما نیمه پر لیوان را می بینیم. با این حال همچنان بعضی از سرپرستان محترممان را ملاحظه می کنیم که با ترفندی دیگر برایمان سرویس رفت و برگشت نمی گیرند. در این شرایط باید هنرور از جیب خودش هزینه ایاب  و ذهاب را پرداخت کند که شاید این ضرب المثل جایش اینجا باشد که «شتر سواری دولا دولا نمیشود». به نظر شما میشود؟

واقعاً فرق ما هنروران و کارگران ساختمانی در چیست؟ اینکه آنان ۸ ساعت کار می کنند که در دل آن یک ساعت نهاری دارند و ما در دل ۱۲ ساعت کار، نهار خوردنمان باید مثل دور تند فیلم باشد، چرا؟

به ما می گویند ساعت ۱۰ صبح و یا ۲ یا ۴ بعدازظهر بیایید سر پروژه، بسیار خوب، اما چرا باید ۱۲ ساعت کار از رأس این ساعت ها به حساب آید. ما که از صبح علاف هستیم که برای ۱۲ ساعت کار هم اعتراض داریم که نمی دانیم این ۱۲ ساعت کار را از کدام قوطی عطاری پیدا کرده اند!؟ شما به ما بگویید؟

در پایان امیدوارم که با کمک دوباره سینماپارت نیمه پر لیوان دستمزد و ساعت کار را شاهد باشیم».

/ سینما پارت /
منبع:بانی فیلم

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید