پرمخاطب‌های اکران های نوروزی به روایت سازمان سینمایی

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی سینماپارت، سازمان سینمایی گزارشی اجمالی از وضعیت فروش فیلم های اکران نوروز ۹۸ را که توسط معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی آماده شده و شامل ۱۰ سینمای پرفروش سال ۹۸، مقایسه تطبیقی با ۲ سال گذشته و جزییات فروش فیلم‌ها به تفکیک ژانر، سینما و دفتر پخش است، منتشر کرد.
این گزارش روز گذشته ۲۰ فروردین ماه توسط محمود اربابی در جلسه شورای مدیران سازمان سینمایی ارائه شد.
در این گزارش اجمالی که وضعیت فروش فیلم‌های اکران نوروز ۹۸ را از ۲۵ اسفندماه ۹۷ تا ۱۹ فروردین ماه ۹۸ بررسی کرده، آمده است: «در اکران نوروزی سال ۹۸ که از تاریخ ۲۵/‌۱۲/‌۹۷ شروع شد هفت فیلم سینمایی در سینماهای کشور به نمایش درآمدند (به جز فیلم‌های هنر و تجربه)؛ فیلم «رحمان ۱۴۰۰» ساخته منوچهر هادی به تهیه کنندگی علی سرتیپی در ژانر کمدی بیشترین سهم از فروش (۴۴ درصد) و بیننده (۴۵ درصد) را در طی این مدت داشته، دومین فیلم موفق فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی به تهیه کنندگی سیدجمال ساداتیان در ژانر اجتماعی رتبه دوم سهم از فروش (۳۰ درصد) و بیننده (۲۹ درصد) و رتبه سوم سهم از فروش (۱۳ درصد) و بیننده (۱۲ درصد) را فیلم «چهار انگشت» ساخته حامد محمدی به تهیه کنندگی حمید پنداشته در ژانر کمدی کسب کرده‌است.
فیلم‌های اکران شده در اکران نوروزی ۹۸ توسط هفت شرکت پخش در سینماهای کشور توزیع شدند. شرکت پخش فیلمیران با ارائه فیلم «رحمان ۱۴۰۰» بیشترین سهم از فروش (۴۴ درصد) را به خود اختصاص داده است پس از آن خانه فیلم با فیلم «متری شیش و نیم» رتبه سهم از فروش (۳۰ درصد) را داشته است.
فیلم‌های اکران شده (۴۳ درصد) دارای ژانر اجتماعی و (۴۳ درصد) ژانر کمدی بوده‌اند و (۱۴ درصد) در ژانر کودک و نوجوان- موزیکال هستند.

**سیمای کلی
کل میزان فروش: بیش از ۴۲۰ هزار و ۴۰۰ میلیون ریال
تعداد بیننده: بیش از سه میلیون نفر
متوسط قیمت بلیت: ۱۳۵ هزار ریال
پرفروش‌ترین سینما: پردیس سینمایی کوروش تهران با ۴۹ هزار و ۲۹۴ میلیون ریال
کم فروش‌ترین سینما: سینما فردوسی اوز با سه میلیون ریال
پربیننده‌ترین سینما: پردیس سینمایی کوروش تهران با ۲۶۵ هزار نفر
کم بیننده ترین سینما: فردوسی اوز با ۶۲ نفر
پرفروش‌ترین: اتان تهران با ۲۶۵ هزار و ۲۲۲ میلیون ریال
کم فروش ترین: استان ایلام با ۱۱۳ میلیون ریال
پربیننده ترین: استان تهران با یک میلیون و ۵۶۰ هزار نفر
کم بیننده ترین: استان ایلام با یکهزار و ۲۵۳ نفر
گران‌ترین سینما: پردیس سینمایی قلهک – تهران با ۲۰۰ هزار ریال
ارزان‌ترین سینما: سینما آبشار شوشتر با ۲۰ هزار ریال

** ۱۰ سینمای پرفروش در اکران نوروزی ۹۸
در بین سینماهای کشور سینما پردیس کوروش تهران بیشترین سهم از فروش (۱۲ درصد) و بیشترین سهم از بیینده (۹ درصد) را به خود اختصاص داده است پس از آن پردیس سینمایی ایران مال تهران بیشترین سهم از فروش (۴/۵ درصد) داشته‌است، در رده سوم پردیس سینما آزادی تهران با سهم (۹/۴ درصدی) از کل فروش قرار دارد که نشان از موفقیت ساخت و تجهیز پردیس‌های سینمایی در کشور دارد.
فراهنگ**۹۲۴۶**۳۰۰۹

انتهای پیام /*

/ سینماپارت /
منبع خبر

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید