نامزدهای جوایز فیلم کوتاه معرفی شدند

به گزارش سینماپارت، هیئت داوران بخش فیلم کوتاه شامل دکتر احمد الستی، هومن بهمنش، نرگس آبیار، محمّد آفریده و پری‌ناز ایزدیار نامزدهای بخش‌های مختلف رقابتی این جشنواره را به شرح زیر معرفی کردند:

بهترین فیلم انیمیشن

در بخش بهترین فیلم انیمیشن، فیلم‌های «ساکن طبقه‌ی سوم» ساخته بهناز فرشی یوسفی، «پریوش» ساخته‌ آمنه منشی‌زاده و «بالانس» ساخته‌ برزان رستمی نامزد دریافت جایزه شدند.

فیلم صدثانیه‌ای

در بخش بهترین فیلم صدثانیه‌ای با موضوع اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، فیلم‌های «گم‌شده» ساخته‌ آرمین محمّدپور، «چرخ‌دهنده‌های کاغذی» ساخته‌ سمیرا حضرتیان و «جادوی عشق» ساخته‌ جعفر صیّادی نامزد شدند.

بهترین فیلم تجربی

در بخش بهترین فیلم تجربی فیلم‌های «بالین» ساخته احسان شادمانی و «آرکهام» ساخته مهدی شمعی نامزد دریافت جایزه شدند.

فیلم مستند

در بخش فیلم مستند فیلم‌های «لاله» ساخته فریدون عربی، «پرنده‌ی آزادی» ساخته‌ فرهاد هاجری، «بی‌گدار» ساخته علیرضا دهقان، «نازگل» ساخته محمّدرضا دهستانی و «خانم ف» ساخته‌ صادق سوری به عنوان نامزدهای دریافت جایزه معرفی شدند.

فیلم داستانی

در بخش فیلم داستانی، فیلم‌های «آتو» ساخته‌ مشترک محمّدرضا امین‌آبادی و امیرحسین شاکری، «تشریح» ساخته سیاوش شهابی و «مثل بچّه آدم» ساخته آرین وزیردفتری به عنوان نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم معرفی شدند.

بخش ویژه

در بخش ویژه که به فیلم‌های با موضوع اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی اختصاص دارد، فیلم‌های «آرزوی گم‌شده» ساخته‌ اعظم مرادی، «چرخ» ساخته‌ فرید حاجی و «زحل» ساخته‌ نسرین محمّدپور نامزد دریافت جایزه شدند.

بهترین کارگردانی

در بخش بهترین کارگردانی، سیاوش شهابی برای فیلم «تشریح»، آرین وزیردفتری برای فیلم «مثل بچّه آدم»، محمّدرضا امین‌آبادی و امیرحسین شاکری برای فیلم «آتو»، علیرضا سلمان‌پور برای فیلم «سازاق» و نوید زارع برای فیلم «همسایه» به عنوان نامزدهای دریافت جایزه بهترین کارگردانی معرفی شدند.

بهترین فیلمنامه

در بخش بهترین فیلمنامه، سعید جعفری و حمیدرضا ارجمندی برای فیلم‌نامه «آقای خواب»، محمّدرضا امین‌آبادی و امیرحسین شاکری برای فیلم‌نامه «آتو»، آرین وزیردفتری برای فیلمنامه «مثل بچّه آدم»، نوید زارع برای فیلم‌نامه «همسایه» و سیاوش شهابی برای فیلم‌نامه «تشریح» نامزد جایزه شدند.

بهترین فیلمبرداری

در بخش بهترین فیلمبرداری، حامد حسینی سنگری برای فیلم «تشریح»، فریدون عربی برای فیلم مستند «لاله»، سعید طالبی و احسان استادمحمّدی برای فیلم مستند «نازگل»، امین باقری برای فیلم تجربی «بالین» و رامین راستجو برای فیلم «زحل» نامزد دریافت جایزه شدند.

بهترین تدوین

در بخش بهترین تدوین عماد خدابخش برای فیلم «تشریح»، پویان شعله‌ور برای فیلم «مثل بچّه آدم»، احسان شادمانی برای فیلم تجربی «بالین»، امیرحسین شاکری برای فیلم «آتو» و رضا بلالی برای فیلم مستند «لاله» نامزد بهترین تدوین شدند.

بهترین بازیگر مرد

در بخش بهترین بازیگر مرد، نیما خیرآبادی برای فیلم «چرخ»، امیر ستّاری برای فیلم «آتو»، علیرضا ثانی‌فر برای فیلم «تشریح»، کیوان پرمر برای فیلم «چوب‌ها» و یزدان کوکبی‌صبا هنرمند خردسال فیلم «مثل بچّه‌ی آدم» نامزد دریافت این جایزه شدند.

بهترین بازیگر زن

در بخش بهترین بازیگر زن، نگار عابدی و شادی کرم‌رودی برای فیلم «مثل بچّه‌ی آدم»، ماهرخ رفیع‌زاده برای فیلم «سازاق» و شهرزاد علی‌محمّدی برای فیلم «رهن، فروش، اجاره» نامزد دریافت جایزه شدند.

هشتمین جشنواره فیلم و عکس دانشجویی امید به همّت معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری و با حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدّر و شهرداری شیراز از ۸ تا ۱۱ اردیبهشت به میزبانی دانشگاه شیراز در حال برگزاری است.

منبع خبر

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید