موضوعات داغ

موسیقی ارکسترال پلنگ صورتی

اجرای موسیقی کارتون پلنگ صورتی توسط نوازندگان ارکستر فیلارمونیک برلین

 

پلنگ صورتی

پلنگ صورتی /Pink Panther  شخصیتی کارتونی است . در مجموعه انیمیشن های پلنگ صورتی . محبوبیت این شخصیت کارتونی باعث تولید تعداد زیادی از فیلمهای کوتاه کارتونی و کارتون‌های تلویزیونی شد.

تولد پلنگ صورتی

در اوایل سال ۱۹۶۰ میلادی فریز فرلنگ و دیوید دپاتی شرکتی تأسیس کردند .

روزی بلیک ادواردز (کارگردان فیلمهای پلنگ صورتی با حضور پیتر سلرز) به دپاتی پیشنهاد کرد از شخصیت پلنگ صورتی طرحی دراندازد که در عنوان‌بندی یکی از فیلم‌های این مجموعه به کار گرفته شود. دپاتی و دستیارانش قریب به ۱۰۰ طرح از این شخصیت کشیدند و عاقبت همین شیر کوهی لاغرو صورتی مورد توجه قرار گرفت.

طراحی کاراکتر اصلی از هالی پرات بود .

 

موفقیت اسکاری پلنگ صورتی

این تکه کوچک روی یکی از فیلمهای پلنگ صورتی با حضور این شخصیت کارتونی قرار گرفت و بسیار مورد توجه بینندگان قرار گرفت. اینجا بود که فریز و دپاتی عزم خود جزم کردند که یک سریال کارتونی از این شخصیت را بسازند. البته فریز اوایل ناراضی بود و وقتی صحبتهای دپاتی با هرالد میریش و رضایت یونایتد آرتیست به نتیجه رسید و او هم پذیرفت. آنها تصمیم گرفتند ۱۵۶ قصه را از این مجموعه ی انیمیشنی بسازند و البته تعهد شد ۲۵ درصد فروش به دپاتی و فریز بازگردد.
پلنگ صورتی در ۱۲۴ فیلم کوتاه، ۱۰ نمایش تلویزیونی و سه برنامه عصرگاهی حضور داشته است.

شخصیت کارتونی پلنگ صورتی

اولین قسمت این مجموعه (همان قسمت که پلنگ صورتی با شخصیتی دیگر سر رنگ خانه دعوا دارند) برنده اسکار ۱۹۶۴ شد و این باعث شد گروه  سازنده با عزمی راسختر هر ماه یک قسمت از این مجموعه را تولید کرد که در سراسر جهان و به ویژه اروپا با استقبال کم سابفه ای روبرو شد.

آهنگ  کارتون پلنگ صورتی همان موسیقی‌ای است که هنری مانچینی قبل تر برای سری فیلمهای پلنگ صورتی ساخته بود. یک آهنگ فوق‌العاده که سالهای سال در بسیاری آموزشگاه‌های موسیقی و هنری اروپا به دانشجویان تدریس شده و می‌شود.

پلنگ صورتی در ۱۲۴ فیلم کوتاه، ۱۰ نمایش تلویزیونی و سه برنامه عصرگاهی (Prime time)حضور داشته است.

سینما پارت

منبع : ویکی پدیا

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

همچنین ببینید

بستن
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید