بهترین کمیک، بهترین سریال می‌شود؟

وقتی شایعه ساخت  سریال ها و فیلم هایی اقتباس شده گسترش پیدا میکند طرفداران بازی کمیک یا هر چیز قابل اقتباسی خوشحال میشوند و سالها برای ساخته شدن آن تحمل میکنند. در این مقاله سایت سینماپارت میخواهد نگاهی به یکی از این آثار داشته باشد. در ادامه این پست به بررسی کمیک نگهبانان (Watchmen) ، همچنین آخر اخبار از ساخت این سریال توسط شبکه HBO نگاه کوتاهی داریم. با ما  تا انتهای مقاله همراه باشید.

Watchman Series

نگهبانان یا واچ‌مِن یکی از بهترین کمیک های تاریخ وهمچنین یکی از بزرگترین وپرفروشترین ها آثار این صنعت نیز میباشد. الن مور بارها به خاطر Watchmen مورد تقدیر قرار گرقته است. تا حدی این موفقیت ادامه داشت که این اثر که زیاد به رمان شباهتی ندارد، در لیست ۱۰۰ رمان برتر تاریخ از نگاه مجله تایم در سال ۲۰۰۵ قرار گرفت و تنها اثر کمیک این لیست نیز بود. شاید فضای واقعی تر و کم اغراق تر داستان پیرامون این کمیک باعث موفقیت آن شده است . واچمن یک سری ۱۲ قسمتی میباشد و در زمانی که همه کتابچه مصورها پیرامون اتفاقات غیر طبیعی بودن، ظهور کرد و به سرعت در بین علاقه مندان به این صنعت محبوب شد و اکثر کسانی که به مطالعه آن مشغول میشدند آن را برای سنین پایین غیر قابل فهم و کمی سخت تصور میکردند.

Watchmen چه داستانی را روایت میکند ؟؟

داستان رمان نگهبانان در قرن بیستم رخ میدهد و پیرامون گروهی جریان دارد که در قالب قهرمانان نقابدار شناخته میشوند، فعالیت آن ها ادامه دارد تا جایی که به تصویب قانونی توسط سناتور «کین» برای عدم فعالیت آن ها منجر میشود، بعد از این اتفاق بعضی از نگهبانان بازنشسته شدند وبعضی دیگر زیر نظر پلیس فعالیت خود را آغاز میکنند . تنها یکی از نگهبانان به اسم «رورشاخ» به‌طور غیرقانونی به فعالیت های خود ادامه می‌دهد.

Watchman Series

این اتفاقات در زمان جنگ سرد بین شوروی و آمریکا در حال رخ دادن است و در این گیر و دار یکی از نگهبانان به نام کمدین (ادوارد بلیک) کشته میشود، که باعث پیگیری این جنایت توسط نگهبانان برای پیدا کردن قاتل و همچنین کشف راز  کشتن آنها را درگیر میکند، که با مسائل جالبی رو به رو میشوند و این جاست که تئوری رورشاخ به حقیقت نزدیک میشود و او تصور میکند به گونه ای این اتفاقات بهانه ای برای از بین بردن قهرمانان است نه کشمکش بین کشورها.

در بین شخصیت های این داستان فقط دکتر منهتن قدرت فوق بشری دارد که به طور اتفاقی توسط دستگاهی در آزمایشگاه تحت تاثیر قرار میگیرد و به خاطر زندگی در جهان کوانتومی، درک متفاوتی از توالی زمانی پدیده‌ها دارد و به همین دلیل گذشته و آینده را می‌بیند.

فیلم Watchmen تا چه حد موفق بود ؟؟

فیلم نگهبانان با بازخوردهای مختلفی رو به رو شد بعضی آن را بهترین فیلم ساخته شده از روی کمیک میدانستند ولی بعضی آن را یک اثر ضعیف تلقی میکردن که نیازی به توجه ندارد، فیلم Watchmen که توسط زک اسنایدر کارگردانی شد که به ساختن فیلم های ابرقهرمانی در سینمای جهان شناخته میشود ولی این کارگردان همواره در ساختن فیلم موفق نبوده است و با ساختن فیلم های ۳۰۰ جزء منفورترین کارگردان های هالیوودی در ایران میباشد، زک در فیلم نگهبانان گیشه را نیز باخت تا او بک کارگران معمولی قلمداد شود او با بودجه ۱۳۰ میلیون دلاری توانست فقط ۱۸۶ میلیون دلار فروش داشته باشد که در برابر فیلم های ابرقهرمانی خیلی ضعیف میباشد.

فیلم Watchmen در سال ۲۰۰۹ اکران شد و بازیگران آن می‌توان به مالین اکرمان، بیلی کروداپ، متیو گود، کارلا گوجینو، جکی ارل هیلی، جفری دین مورگان و پاتریک ویلسون اشاره کرد.

سریال Watchmen در چه وضعیتی میباشد ؟

همکاری شبکه HBO با یک اثر کمپانی DC خود به انداره کافی بیننده ها را هیجان زده کرده است و وقتی این سریال سینمادوستان را کنجکاوتر میکنه که ساختن این فیلم برعهده دیمون لیندلوف قرار گرفته است که او را با سریال های Lost  (گمشدگان) و The Leftovers (بازماندگان) میشناسیم و کار او را در ساخت ترکیب فیلم همواره مورد تحسین قرار میگرد.

Watchman Series

لیست مشخص شده از بازیگران سریال نگهبانان از این قرار است که رجینا کینگ در نقش آنجلا آبراهام،جرمی آیرونز در نقش (آزیمندیس) ، تیم بلیک نلسون در نقش Looking Glass، جین اسمارت در نقش مامور بلیک،دان جانسون در نقش رئیس جاد، لوئیس گوست جونیور در نقش Old Man، آدلاید کلمنس در نقش Pirate Jenny، سارا ویکرز در نقش اریکا منسون  از جمله بازیگرانی هستند که در سریال Watchmen حضور خواهند داشت.

فصل اول سریال Watchmen قرار است در پاییز سال ۲۰۱۹ از شبکه HBO منتشر شود. فصل اول این سریال در ۱۰ قسمت تولید شده است.

/ سینما پارت /
منبع : timecity.ir

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید