باکس آفیس – چراغ جادوی فیلم علاءالدین کار خودش را کرد

فیلم علاءالدین محصول کمپانی دیزنی در رقابت میان فیلم‌های باکس آفیس توانست همه رقبایش را پشت سر بگذارد و با فروش تقریبی ۱۱۲.۷ میلیون دلار در عرض چهار روز در ۴۴۷۶ سینما صدرنشین گیشه فروش شود.

«علاءالدین» پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما در چهار روز تعطیلی روز یادبود شد و از فیلم «مردان ایکس: روزهای آینده گذشته» که سال ۲۰۱۴ با ۱۱۰.۴ میلیون دلار در رده‌ی پنجم قرار داشت جلو زد. دیزنی با فیلم «دزدان دریایی کاراییب: انتهای جهان» که ۱۳۹ میلیون دلار فروخت رکورددار فروش تعطیلات است.

«علاءالدین» به سادگی توانست فراتر از حد انتظارات فروش کند و تاییدی شود بر استراتژی بازسازی انیمیشن‌های کلاسیک این استودیو مثل «دیو و دلبر» و «کتاب جنگل». در این فیلم که بازسازی انیمیشن محصول ۱۹۹۲ است منا مسعود نقش علاءالدین را بازی می‌کند و ویل اسمیت غول چراغ جادوست. نائومی اسکات جازمین است و مروان کنزاری نقش جعفر را دارد. گای ریچی هم فیلم را کارگردانی کرده است.

فیلم «علاءالدین» یک جوان شیطان خیابانی است که قلب مهربانی دارد و وزیر بزرگی که عاشق قدرت است و هر دوی آن‌ها دنبال چراغ جادو هستند. چراغی که این قدرت را دارد که عمیق‌ترین آرزوهایشان را به حقیقت تبدیل کند.

این فیلم دو ساعته با بودجه‌ی کلان ۱۸۳ میلیون دلار ساخته شده و البته منتقدان از آن دل خوشی ندارند. امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک ۵۴ از ۱۰۰ است. مت سینگر یکی از منتقدان درباره فیلم نوشته است: «بهترین چیزی که درباره «علاءالدین» ۲۰۱۹ می‌توانم بگویم این است که این فیلم در بهترین لحظاتش مرا یاد انیمیشنی انداخت که در کودکی بسیار دوستش داشتم.» به گفته بقیه منتقدان البته فیلم بامزه است و هیچ‌وقت تبدیل به تجربه‌ای ناخوشایند نمی‌شود. اما به خوبی آن انیمیشنی که شما به یاد می‌آورید نیست. فیلم معمولی است که دلیل خاصی برای دیدنش نمی‌شود برشمرد. فیلم واقعا نتوانسته جهان جدیدی بسازد.

«جان ویک ۳: پارابلوم» محصول کمپانی لاینزگیت در دومین هفته اکرانش با ۳۱ میلیون دلار فروش در رده‌ی دوم قرار گرفت و فروش آن به ۱۰۷.۶ میلیون دلار در عرض ۱۱ روز اکران رسید. استودیو یک هفته پیش اعلام کرد که چراغ سبز «جان ویک ۴» برای سال ۲۰۲۱ زده شده است.

فیلم «انتقام‌جویان:‌ پایان بازی» در پنجمین هفته اکرانش با فروش ۲۲.۳ میلیون دلار در ۳۸۱۰ سینما در رده‌ی سوم قرار گرفت و فروش‌اش را در گیشه‌ی سینماهای آمریکا به ۸۰۳.۳ میلیون دلار رساند. این دومین فیلم پرفروش گیشه‌ی سینماهای آمریکا در تاریخ سینماست. اولین رتبه در اختیار «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» با ۹۳۶ میلیون دلار فروش است. به علاوه در گیشه بین‌المللی هم با فروش ۲.۶۸ میلیارد دلار فقط صد میلیون دلار با «آواتار» که رتبه اول در اختیارش است، فاصله دارد.

فیلم برایت برن

منتقدان از فیلم ترسناک برایت برن منزجر شده‌اند.

فیلم «برایت برن» (Brightburn) توانسته بعد از «پوکمون: کارآگاه پیکاچو» خودش را در جمع پنج فیلم پرفروش قرار بدهد. این تریلر ترسناک محصول کمپانی سونی است و در ۲۶۰۷ سینما اکران شده و فروشی معادل ۹.۵ میلیون دلار داشته است. فیلم «برایت برن» ساخته دیوید یاروفسکی با بازی الیزابت بنکس با بودجه‌ای بین ۶ تا ۷ میلیون دلار ساخته شده است. فیلم داستان خانواده‌ای است که نمی‌توانند بچه‌دار شوند و یک شب یک سفینه فضایی از آسمان نزدیک خانه‌شان می‌افتد که بچه‌ای در آن است. اما این بچه به جای این که تبدیل به قهرمانی برای زمین شود به نظر می‌رسد بیشتر یک نیروی اهریمنی است.

منتقدان فیلم را دوست نداشته‌اند و به آن امتیاز ۴۵ از ۱۰۰ را داده‌اند. منتقد ورایتی گفته که فیلم قابل دیدن است اما ترکیب به شدت احمقانه‌ای از المان‌های ابرقهرمانی و فیلم‌های وحشت کودک محور است که از هیچ‌کدام هم نتوانسته به درستی الهام بگیرد.

بوک اسمارت

اولین فیلم الیویا وایلد، بازیگر مشهور توانسته نظرها را جلب کند.

فیلم «خوره کتاب» (booksmart) اولین ساخته‌ی الیویا وایلد دیگر فیلمی است که در اولین هفته اکرانش توانسته به جدول پرفروش‌ها راه پیدا کند. الیویا وایلد بازیگر آمریکایی اولین فیلمش را کارگردانی کرده است. یک کمدی بامزه که موقع دیدنش با صدای بلند خواهید خندید. داستان دو دختر که تازه از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده‌اند و می‌خواهند حالا دیگر قوانین را بشکنند. می‌خواهند کمتر کار کنند و بیشتر تفریح و بازی کنند. انگار که بخواهند همه‌ی آن چهار سال تحصیل را جبران کنند در عرض یک شب می‌خواهند فقط دست به خوشی و سرگرمی بزنند. منتقدان گفته بودند که این یکی از کامل‌ترین کمدی‌ها درباره بلوغ و پا گذاشتن به جامعه است. الیویا وایلد بازیگر فیلم‌های تجاری است اما فیلمی ساخته که مورد توجه منتقدان هم قرار گرفته. فیلمی هوشمندانه و در عین حال دوست‌داشتنی. فیلم امتیاز خوب ۸۵ از ۱۰۰ را از منتقدان دریافت کرده است. اریک کوهن، منتقد ایندی‌وایر گفته که این بهترین کمدی از زمان «سوپربد» است. این فیلم غیرقابل پیش‌بینی گاهی این حس را به شما می‌دهد که مشغول تماشای چند فیلم در یک فیلم هستید. مهم‌ترین اتفاق این بوده که وایلد می‌دانسته چقدر باید قهرمان‌هایش را جدی بگیرد.

بقیه فیلم‌های جدول فروش همان‌هایی هستند که در هفته‌های قبل هم شاهد حضورشان در جدول باکس آفیس بودیم.

در گیشه بین‌المللی هم فیلم «علاءالدین» به خصوص در سینماهای چین توانسته با اختلاف بقیه‌ی فیلم‌ها را پشت سر بگذارد و ۱۹ میلیون دلار در این کشور فروش کند.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
علاءالدین۱۹۰.۴۹۰.۴
جان ویک ۳:‌ پارابلوم۲۲۴.۶۱۰۱.۲
انتقام‌جویان: پایان بازی۵۱۷.۲۷۹۸.۶
پوکمون: کارآگاه پیکاچو۳۱۳.۴۱۱۶.۲
برایت‌برن۱۷.۹۷.۹
خوره کتاب۱۶.۹۶.۹
سفر یک سگ۲۴.۲۱۵
فریب‌کاری۳۳.۸۲۹.۸
مزاحم۴۲.۳۳۲
لانگ شات۴۱.۶۲۸.۸

باکس آفیس هفته گذشته: جان ویک به سلطنت انتقام‌جویان پایان داد

/ سینما پارت /

منبع : دیـجـی کـالـا مـگـــ

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید