اسپین آف های سریال Game of Thrones در چه وضعیتی هستن ؟

بعد از موفقیت های روزافزون سریال Game of thrones و با توجه به در حال پخش بودن فصل پایانی این سریال در طی هفته های گذشته، طرفداران این سریال دوست دارند داستان های پیرامون این سریال را هر چه زودتر به تماشا بنشینند. در این مقاله به روند ساخت و داستان های اسپین آف های پیرو این مجموعه میپردازیم با سینماپارت همراه یاشید.

Game of thrones Spin off

موضوعات و شایعات پیرامون اسپین آف های این سریال پرطرفدار از سال ۲۰۱۷ موضوع داغ رسانه های جهان میباشد و شبکه HBO با دیدن این حجمه از استقبال هواداران برای دیدن داستان های پیرامون این مجموعه کار خود را با همکاری جرج. آر. آر. مارتین شروع کرد و او را به عنوان سرپرست برای همکاری با ۴ فیلمنامه نویس به استخدام در آورد، که بعدها به ۵ داستان گسترش یافت . مارتین در طی این دو سال تاکید داشته است که این فیلنامه ها حالت آزمایشی دارد و ممکن است در آخر یکی از آن ها ساخته شود و این نکته ای است که هواداران این سریال به آن توجه ای نمیکنند و همواره با تاختن به مارتین در شبکه های اجنماعی به او یادآور میشوند که کیفیت را فدای درآمد نکند . کاری که با توجه به آثار و سابقه این شبکه خیلی بعید به نظر میرسد. در حا حاضر از پنج اسپین آف آغازی سه تا باقی مانده است و دو تای دیگر توسط این شبکه کنار گذاشته شده است.

اولین اسپین آف این مجموعه چه نام دارد ؟ و داستان آن چیست؟

جدی ترین پروژه این مجموعه پیش‌درآمدی تحت عنوان شب بلند (The Long Night) میباشد که توسط جین گلدمن تولید می‌شود و در آن حضور بازیگرانی مثل نائومی واتس و جاش وایت‌هاوس در کنار افرادی چون میراندا ریچاردسون، جیمی کمپل باور، توبی رگبو، جرجی هنلی، الکس شارپ و نائومی اکی تایید شده است. نام های این لیست به ۱۵ نفر میرسد که تاکنون در مورد نقش های آن ها صحبتی به میان نیامده است، فقط واتس یک شخصیت مقتدر اجتماعی با کاریزمای بالا توصیف شده است که توانایی نگه داشتن رازی تاریک را در ذهنش پرا دارا مبباشد. احتمالا یکی از مهمترین شخصیت های داستان میباشد، ولی با توجه به اینکه همین صحبت ها در مورد شان بین (ند استارک) هم گفته میشد ولی خیلی زود در سریال اصلی این مجموعه کشته شد و کنار گذاشته شد. به هیچ وجه نمیتوان به این صحبت ها اطمینان کرد و باید منتظر پخش اسپین آف این مجموعه باشیم تا متوجه این مباحث شویم.

game of throne spin of actors

این پیش درآمد که توسط جرج. آر. آر. مارتین شب طولانی (The Long Night) نام گذاری شده است ولی باید بگویم که این نام توسط شبکه HBO هنوز تایید نشده است و حرفی در مورد آن به میان نیامده است ولی مارتین در مورد اولین سریال مربوط به Game of Thrones گفته است؛ که این سریال را دوست دارم دنباله این مجموعه نامگذاری کنم به جای اسپسن آف آن. داستان این سریال که در اواخر سال جاری میلادی فیلمبرداری آن شروع میشود به حدود ۸ هزار سال قبل از مجموعه اصلی برمی‌گردد. و روایتگر عصر طلایی قهرمانان ( Age of Heroes ) خواهد بود که به عنوان یکی از تاریک ترین دوران وستروس شناخته میشود؛ سریالی که احتمالا حول محور سرما و قحطی یکی از بدترین دوران های وستروس میباشد و با اولین حمله وایت واکرها به مردم همراه است. که طبق افسانه های وستروس شخصی نامعلوم به نام آخرین قهرمان (Last Hero) و با کمک فرزندان جنگل (Children of the Forest) سعی در جلوگیری از هجوم وایت واکرها و نجات مردم را در پی آن خواهند داشت.

children of the forest

احتمال حضور شخصیت های مثل برن معمار ( بنیان گذار خاندان استارک) که طبق افسانه ها قلعه وینترفیل و حتی دیوار توسط او ساخته شده است هم در این مجموعه وجود دارد. که احتمالا با استقبال طرفداران این سریال و احتمالا اسپین آف های آن همراه است و همچنین شاید شاهد حضور لن زیرک بنیانگذار خاندان لنستر در این سریال باشیم که ممکن است بسیاری از رازهای این خاندان را فاش کند .

اس‌جی کلارکسون، کارگردان سریال Jessica Jones (جسیکا جونز) و سریال The Defenders (دیفندرز)، وظیفه کارگردانی قسمت پایلوت نسخه پیش درآمد سریال Game of Thrones را بر عهده دارد، کلارکسون وظیفه کارگردانی قسمت چهارم فیلم Star Trek (پیشتازان فضا) را نیز بر عهده دارد ولی با توجه به مشخص نبودن شرایط آن به راحتی میتوان او را در یک مجموعه تلویزیونی دیگر دید. .

game of thrones

در حال حاضر چند اسپین آف در حال ساخت میباشد ؟؟

به جز جدی ترین اسپین آف این مجموعه که کاملا ساخت آن تایید شده است دو اسپین آف دیگر در حال سناریو نویسی و آماده سازی میباشند و هنوز سرنوشت آن ها مشخص نیست. ولی همین که دو سال بر روی آن ها کار شده است، نوید ساخت آن ها را هم میدهد. HBO اصلا در این مورد عجله ای به خرج نمیدهد و کاملا با دقت بر روی آن ها کار میکند تا طرفداران این شبکه باز هم به بالا بودن سطح این شبکه نسبت به باقی شبکه های تلویزیونی ایمان بیاورند.

طی آخرین اخبار جرج آر آر مارتین در مورد دو داستان اسپین آف دیگر صحبتی به میان نیاورد است ولی در آخرین مصاحبه خود  به همه پیشنهاد کرد، که با خواندن کتاب «آتش و خون» به تئوریه پردازی در مورد این سریال بپردازن و همین نکته کافی بود که داستان یکی از این اسپسن آف ها را  طرفداران این مجموعه حول فرمانروایی ۳۰۰ ساله خاندان تارگرین بر وستروس بدانند . این داستان از فرمانروایی‌ای که با فتح و متحد ساختن وستروس توسط اِگان تارگرین یکی از قویترین افراد این خاندان آغاز شد و تا کشته شدن اِریس تارگرین توسط جیمی لنیستر در پایان شورش رابرت براتیون میتواند ادامه داشته باشد. شاید یکی از جذاب ترین داستان ها را میتوان پیرامون قیام رابرت براتیون دانست که طرفداران سریال بسیار به آن علاقه مند هستند و دوست دارن شاهد چگونه اتفاق افتادن آن باشند ولی مارتین با توجه به مصاحبه های اخیرش کاملا واضح گفته است که به این داستان فعلا  پرداخته نمیشود.

/ سینما پارت /
منبع : timecity.ir

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید